Зерваницький Микола Іванович
Новини

Зерваницький Микола Іванович

ЗЕРВАНИЦЬКИЙ МИКОЛА ІВАНОВИЧ – Почесний громадянин міста Олександрії (1882), голова Олександрійської повітової земської управи кандидат юридичних наук, голова Олександрійської земської повітової управи (1877 – 1903), землевласник Олександрійського повіту.
Микола Іванович Зерваницький родом із помісних дворян Олександрійського повіту, народився 5 травня 1845 року. Випускник Харківського Університету зі ступенем кандидата юридичних наук, з 1866 по 1870 рік перебував на урядовій службі у 4-му департаменті Сенату та Міністерстві юстиції. У 1870 році Микола Іванович Зерваницький обраний мировим суддею. З 1871 року Микола Іванович Зерваницький обирався гласним Олександрійського земства, також одночасно з 1871 року – гласним Херсонського губернського зібрання. До 1877 року Микола Іванович Зерваницький займав посаду мирового судді, був головою з’їзду мирових суддів Олександрійського повіту, повітовим «предводителем дворянства», головою місцевого комітету товариства Червоного Хреста.
26 років, а саме з 1877 року і до самої смерті, тобто по 1903 рік Микола Іванович Зерваницький обирався і займав посад голови Олександрійської повітової земської управи. Порядна і добросовістна освічена людина, багато років свого життя присвятив своїй улюбленій але не зовсім легкій справі – Олександрійському земству. У 1882 році за клопотанням міської громади М. І. Зерваницький нагороджений званням «Почесний громадянин міста Олександрії». Особливі заслуги Миколи Івановича у розвитку народної освіти й медицини. Завдяки йому та Гороновичу, Олександрійський повіт прославився тим, що одним з перших у Російській імперії забезпечив народні читання наочністю – чарівними ліхтарями.
Помер Микола Іванович Зерваницький 11 лютого 1903 року у Москві, але похований у селі Пустельникове Олександрійського повіту.
Про популярність Миколи Івановича Зерваницького свідчить той факт, що на його похорони зібралося кілька тисяч селян. Олександрійське земство мало намір з метою увічнення пам’яті М. І. Зерваницького спорудити йому пам’ятник від земства та відкрити в Олександрії ремісничо – грамотне училище його імені.
Джерело: Календар знаменних і пам’ятних дат м. Олександрії на 2020 рік
За більш детальною інформацією звертайтеся після карантину в Центральну міську бібліотеку м. Олександрія в сектор краєзнавчої роботи.
Фото взяті з вільного доступу в мережі Інтернет.
Офіційний сайт бібліотеки: http://www.cblib.alexandriya.com/
Канал на YouTube: https://www.youtube.com/user/library2011p/
Сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/bibliotekioleksandriyi/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!