при-центральній-бібліотеці-працює-тифлокомплекс

Тифлокомплекс

Складно переоцінити роль комп’ютерної техніки в житті людей з порушеннями зору та слуху, бо вони істотно обмежені у можливості отримання корисної та потрібної інформації.

Завдяки проекту «Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду» в Центральній міській бібліотеці м. Олександрія для слабозорих людей та людей з вадами слуху з’явився апаратно-програмний комп’ютерний тифлокомплекс з синтезом мови, оснащений спеціальним програмним забезпеченням і виходом в Інтернет, відкриття якого відбулося 24 квітня 2019 року в Інтернет-центрі бібліотеки.

Усунення інформаційної нерівності в суспільстві – головне завдання і обов’язок бібліотеки. Основна мета, створення тифлоцентра в бібліотеці – забезпечення особам з порушеннями зору та слуху сприятливих умов в процесі отримання інформації з Інтернет та розвивати свої здібності.

Сучасний тифлокомплекс складається з:

  • системного блоку,
  • стандартної клавіатури,
  • монітору,
  • аудіо колонок;
  • маніпулятору,
  • навушників для людей з вадами слуху.

На комп’ютерному тифлокомплексі встановлено спеціальне програмне забезпечення екранного доступу з синтезом мови.

Передбачалося, що незрячий користувач апаратно-програмного комп’ютерного тифлокомплекс може отримувати інформацію з екрану монітора не візуально, а завдяки синтезатору мови.

Людина з вадами зору, перш за все, обмежена не в пересуванні, а в отриманні інформації, її обміні, спілкуванні, можливості ефективно вчитися і підтримувати кваліфікацію, працювати в сучасних умовах інформаційних технологій. Комп’ютер здатний якщо не вирішити ці проблеми повністю, то істотно допомогти в їх вирішенні.

Хочеться звернути увагу на навушники з кістковою провідністю для людей з вадами слуху, які дозволяють передавати звукові хвилі через кісткову структуру черепа безпосередньо до внутрішнього вуха, тобто минаючи повітря та інші провідники. Така технологія отримала свій розвиток кілька століть тому. Прикладом використання можливостей даної технології є в творчості Бетховена, який останні роки життя міг сприймати музику виключно прикладаючи до кісток черепа різні трубки, щоб чути мелодію.

Так, користуючись спеціальним комп’ютеризованим місцем,  люди з вадами зору та слуху матимуть можливість відчути себе часткою повноцінного життя і бути більш поінформованими,  знайти безліч літератури в мережі Інтернет,  обмінюватись інформацією з усім світом.

Тож, запрошуємо Вас до Центральної міської бібліотеки – місця для спілкування, читання та проведення дозвілля.

error: Content is protected !!