Арт-майстерня для дітей і дорослих,  Новини

Засідання методичного об’єднання бібліотекарів шкіл міста Олександрії «Бібліотечна вітальня»

27 вересня на базі Центральної міської бібліотеки відбулося засідання методичного об’єднання бібліотекарів шкіл міста Олександрії «Бібліотечна вітальня».

На зустрічі були розглянуті наступні питання: планування роботи на 2020 рік, організація заходів з підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів, нормативно-правове забезпечення діяльності шкільних бібліотек та інше.

Директор міської централізованої бібліотечної системи Троцюк Т.В., поділилися з колегами досвідом роботи бібліотек міста. Основний акцент  зробила на проектній діяльності, якою бібліотекарі  займаються з 2001 року. За цей час бібліотекарі здобули перемогу у 21 грантовому конкурсі.

На сьогодні бібліотеки ОМЦБС працюють за кількома проектами:

– «Платформа 3-Д: добро, довіра, досвід», це це  мульти-функціональний простір для освітніх і культурних ініціатив, адаптований до потреб територіальної громади. Є відкритим майданчиком для різних категорій городян: дітей, молоді та дорослих за для активного інтелектуального дозвілля, комунікації, розвитку творчих здібностей і соціальної активності, особистісного зростання, неформальної освіти. Сутність 3-Д:

  • Добро – це сімейні заходи: для дітей і дорослих: родинні свята, майстер-класи, благодійні фестивалі майстер-класів, які будуть проводитись з метою підтримки дітей-сиріт, дітей з інвалідністю; для батьків, що самостійно виховують дітей – акції по збору одягу, іграшок, дитячих речей для підтримки матерів чи батьків-одиначок.
  • Довіра – це спілкування зі спеціалістами та однодумцями: для молоді, підлітків та дорослих – Вітальня довіри «Кава та бесіда»; для батьків-одинаків, що виховують дітей – зустрічі з фахівцями, години спілкування з елементами тренінгу.
  • Досвід – це неформальна освіта: для дітей і підлітків – Школа Робототехніки та 3-D технологій; для дорослих – Соціальний органайзер «Усе під контролем».

– Квест-кімната «Таємниця Фараона» в бібліотеці-філії №8 для юнацтва. Ця квест-кімната створена за грантовим проектом. На сьогодні це найпопулярніша сучасна форма інтелектуального та культурного відпочинку молоді. Саме тут можна поринути у неймовірний та захопливий світ Єгипту, де можна відчути себе і археологом, і саме тими героями, перед якими постала найважливіша місія в житті – врятувати світ від темряви. Потрібно лише логічно мислити, діяти без остраху, бути дружніми та уважними, аби віднайти усі загадки, які саме вам залишили найкращі археологи, науковці, історики світу.

– Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики», покликана допомогти дітям з особливими потребами (із синдромом Дауна, з розладами аутистичного спектру, з дитячим церебральним паралічем та іншими фізичними і психічними вадами), а також  дітей, які потребують соціального захисту адаптуватися та інтегруватися у суспільство шляхом залучення їх до творчих майстер-класів, голосних читань, лялькових вистав, пізнавально-розважальних заходів з інтерактивними та рухливими іграми, тренінгів, занять з психологом та ін. А їх одноліткам – навчитися толерантності та повноцінній взаємодії з такими дітьми.

 

Тож запрошуємо всіх бажаючих на заходи до бібліотек Олександрії http://www.library.alexandriya.com/index.php/pro-biblioteky-tsbs/plan-zakhodiv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!