Новини

Історичне досьє «Початок грудня, 43 рік»

Давно відгриміли останні залпи радянсько-німецької війни. Далеко залишилися фронтові дороги. Та час безсилий перед пам’яттю.

Напередодні Дня визволення міста Олександрії від нацистських загарбників, 5 грудня, бібліотекарі Центральної міської бібліотеки разом зі студентами педагогічного коледжу ім. В. Сухомлинського вклонилися безстрашному подвигу,  в якому воєдино злилися мужність воїнів, партизанів і підпільників, героїзм трудівників тилу.

В ході  історичного досьє «Початок грудня, 43 рік» бібліотекарі висвітлили хронологію історичних  подій, починаючи з 6 серпня 1941 року, коли  мирну працю жителів міста перервав віроломний напад військ нацистської Німеччини,  до 6 грудня 1943 року.  Бібліотекарі звернули увагу присутніх  на літературу про ті страшні події та битви за  визволення краю.

Ціна війни для жителів Олександрійщини неймовірно висока і ми маємо пам’ятати про подвиг наших предків не тільки 6 грудня, покладаючи квіти до пам’ятників чи обелісків, але й згадуючи кожного, хто загинув у тій війні.

Портрет-спогад «На безіменній висоті» нагадав присутнім про молоду дівчину на жорстокій війні – відому олександрійку, легендарну військову льотчицю, Героя Радянського Союзу – Антоніну Федорівну Худякову.

Увазі присутніх були представлені презентація «Зірка в нічному небі», відеоролик із серії «Славетні земляки» – Худякова А.Ф. та книги, в яких висвітлено життєвий шлях легендарної льотчиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!