Худякова Антоніна Федорівна
Новини

Худякова Антоніна Федорівна

ХУДЯКОВА АНТОНІНА ФЕДОРІВНА – військова льотчиця, Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Олександрії.

Народилась 20 червня 1917 р. в с. Нова Слобода Брянської області. Навчалася в церковно-приходській школі с. Нова Слобода, потім у м.Карачеві.
Закінчивши семирічку, вступила до індустріального технікуму м. Бежиці Брянської області. У 1937 р. була направлена в Дніпродзержинськ на вагонобудівний завод на посаду майстра. Працюючи на заводі, навчалася в аероклубі, потім у Херсонській школі Осоавіахіму. У 1940 р., ставши штурманом-льотчиком, розпочала роботу спочатку в Брянському, а потім в Орловському аероклубах.
На початку Другої світової війни добровольцем пішла в льотну частину Раскової, потім у полк Бершанської. Особисто провела 926 бойових вильотів, бойовий наліт – 139 годин. У роки війни брала активну участь в обороні Північного Кавказу, розгромі німецьких загарбників на Таманському і Кримському півостровах, у Білорусії, Польщі, Східній Прусії, Німеччині.
На закінчення Другої Світової війни Антоніна Худякова була заступником командира ескадрильї 46-го гвардійського нічного бомбардувального авіаційного полку 325-ої нічної бомбардувальної авіаційної дивізії 4-ої повітряної армії 2-го Білоруського фронту, гвардії старшим лейтенантом.
Після закінчення війни перебувала у запасі, а потім у відставці. Після виходу в запас постійно проживала у місті Олександрія Кіровоградської області. Проводила активну патріотично-виховну роботу серед молоді. За її сприяння була зібрана перша експозиція і створений Олександрійський краєзнавчий музей. З 1980 р. до 1991 р. працювала його директором, активно допомагала при зборі експонатів, організації експозицій. У грудні 2003 краєзнавчому музею було присвоєно її ім’я.
Померла 17 грудня 1998 р. в м.Олександрія.

Джерело: Історичний календар Олександрійщини на 2017 рік.
За більш детальною інформацією звертайтеся в сектор краєзнавчої роботи Центральної міської бібліотеки м. Олександрія.

Фото взяте з вільного доступу в мережі Інтернет.

Офіційний сайт бібліотеки: http://www.cblib.alexandriya.com/
Канал на YouTube:
https://www.youtube.com/user/library2011p/
Сторінка в Instagram:
https://www.instagram.com/bibliotekioleksandriyi/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!